overlay

Acil Sağlık Haftasında Vatandaşlar Bilgilendirdi

1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetlerinin 25. Yıl Dönümü çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.
Etkinlikler çerçevesinde İl Sağlık Müdürlüğümüz 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından, Erzincan Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekiplerince ortak bir organizasyon yapılarak trafikteki vatandaşlarımız “Gereksiz Çağrılar ve Yaşama Yol Ver” adlı konularda bilgilendirildi.
Düzenlenen etkinlikte trafik ekiplerince durdurulan araçlardaki vatandaşlarımıza bilgilendirici ve bilinçlendirici broşürler dağıtılarak haftanın önemine dikkat çekildi.
Saat kulesi önünde gerçekleşen etkinliğe Erzincan İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Erkan HİRİK, Sağlık Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. Babürşah TAŞLI, 112 İl Ambulans Servisi Başhekimi Uzm. Dr. Yasin BİLGİN ve 112 personeli katıldı.
Konuyla ilgili olarak basın mensuplarına açıklamada bulunan İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Erkan HİRİK; “ Acil Sağlık Hizmetlerinin Türkiye’de geldiği nokta gerçekten çok önemli bir noktada tamamen ücretsiz olarak sunduğumuz çeşitli imkânlar var 20 yıllık bir hekim olarak şunu söyleyebilirim 20 yıl öncesiyle kıyaslanmaz bir acil sağlık sistemimiz çok iyi bir noktaya gelmiş durumdadır. Erzincan ilimizde de şuanda 15 tane acil sağlık istasyonumuzda 57 adet 112 ambulansı ile 183 personelimiz ile 24 saat kesintisiz hizmet sunuyoruz. Burada bu haftaya binaen 112’nin 25. Yılı dolayısıyla bizim vermek istediğimiz mesajlarımız burada 112 gereksiz çağrılarından halkımızı bilgilendirmek ve 112’nin gerçekten ihtiyaç anında kullanılan bir tane telefon olduğunu hususuna dikkat çekmek, diğer bir mesajımız ise Trafikte geçiş önceliğinin 112’ de olduğunu hatırlatmak ve Yaşama Yol ver projesi ile alakalı şuanda da Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğünde ki görevli arkadaşlarımız ile birlikte rutin bir trafik kontörlü ile birlikte bu konularda sürücülerimizi bilgilendiriyoruz” diye konuştu.